Ik geniet ervan, maar de bewoners zeker ook!

Marc
Vrijwilliger in locatie Groenewoude

Marc is sinds vier jaar als vrijwilliger betrokken bij Groenewoude. Doordat tijdens en na corona het werk meer hybride is geworden, ontstond er tijd en ruimte voor vrijwilligerswerk bij Groenewoude. Zodoende is hij nu onder andere verantwoordelijk voor de Rummikub-tafel tijdens de spelletjesochtenden op de vrijdag en speelt hij Sinterklaas in december.  

Bewoners stimuleren zoveel mogelijk zelf

“Tijdens de spelletjesochtenden probeer ik ze zoveel mogelijk te stimuleren om het zelf te doen. Hier krijgen ze meer zelfvertrouwen van.” Ook vertelt hij over zijn rol als Sinterklaas. "Soms zie je dat heilige geloof van vroeger weer terug, bijvoorbeeld als een bewoner mijn hand pakt en vraagt ‘heeft u een fijne reis gehad, Sinterklaas?’. Dat is heel bijzonder om mee te maken.” 

Er is altijd iets te doen

Marc vertelt dat er altijd iets te doen is. “Tegenwoordig hebben we een duo-fiets en een rolstoelfiets staan. Soms neem ik een bewoner mee voor een ritje op de fiets. Dan gaan we even naar de markt of even wat drinken. Daar geniet ik van, maar de bewoners ook zeker!” 

Iedere vrijwilliger heeft andere taak

Hij legt uit dat elke vrijwilliger bij de Groenewoude een andere rol heeft. “Elke vrijwilliger telt. Anders kunnen veel activiteiten niet mogelijk worden gemaakt. Dus bij twijfel, in dit geval zeker doen!” 

Wil jij jouw talent inzetten voor de ander?

Laten we een kop koffie drinken!
WhatsApp

Wij beantwoorden je vragen maandag t/m vrijdag

Stuur een bericht
Telefoon

Bel ons maandag t/m vrijdag op 06 86 88 66 20

Bel ons
E-mail

E-mail ons 24/7 op sollicitaties@charim.nl

Mail ons